Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Toruń słynie z pierników a będzie słynął z pięknej stolarki!

Gościmy w pachnącym jeszcze farbą salonie fabrycznym – najnowszym dziecku firmy Pozbud. Rozmawiamy z Prezesem firmy Panem Tadeuszem Andrzejakiem.
Grzegorz Cendrowski (Infookno.pl):Panie Prezesie jak tam wasza nowa inwestycja?
Tadeusz Andrzejak (Prezes Pozbud): Jesteśmy zadowoleni z inwestycji, ale zobaczymy, czy to biuro handlowe (salon, przyp. autora), w tym kryzysie, który mamy w tej chwili zapracuje na siebie, obroni się  w pewnym sensie i przyniesie profity. Sądzę, że tak.
G.C.:  Wygląda na to, że kryzys rzekomy czy faktyczny, firmy Pozbud nie dotyka? Ta inwestycja  chociaż ważna jest dosyć mała, w porównaniu do tego co zrealizowaliście ostatnio i to za wiele milionów złotych. Mówię tu o uruchomieniu produkcji drzwi wewnętrznych, czy kolejnych planach które już podobno realizujecie. A propos  tej inwestycji czyli salonu fabrycznego, w którym dzisiaj gościmy - dlaczego salon fabryczny a nie punkt dilerski?
T.A.: Tak się nam losy ułożyły, że zakupiliśmy część kamienicy w Toruniu, w którym był kiedyś salon sprzedaży firmy Adpol -  która była dawnym właścicielem tej nieruchomości.
Trudno więc było nie wykorzystać takiej okazji, żeby biuro, które tutaj już istniało przerobić i dostosować do wymagań i wysokich standardów firmy Pozbud.  Chcemy kontynuować temat sprzedaży naszych okien w Toruniu, i w wojew
ództwie kujawsko-pomorskim.
G.C.: Nie tylko okien, gdyż jak wszyscy już wiemy od kilku miesięcy produkujecie i sprzedajecie z powodzeniem piękne drzwi drewniane, a plany macie jeszcze bogatsze!  W jakimś sensie komplementarne do produkcji okien i drzwi, np. uruchomienie produkcji  prawdziwych podłóg drewnianych. Czy to prawda?
T.A.: Dokładnie tak, w czerwcu rozpoczęliśmy produkcję drzwi wewnętrznych, wykonywanych na bardzo wysokim poziomie z drewna i naturalnych oklein.  Dosłownie ‘na dniach’ zaczeliśmy też produkować podłogi z litej deski drewnianej dębowej i jesionowej. Nasz rozwój postępuje, a nasze produkty muszą spełniać najwyższe standardy i oczekiwania Klientów.
G.C.:  Torunianie  mają szczęście, ale czy jest taka szansa że powstaną salony fabryczne w innych dużych miastach w Polsce?
T.A.: Nie chciałbym w tej chwili wypowiadać się jednoznacznie na ten temat czy powstaną salony firmowe, dysponujemy już dobrą siecią dilerską, zachęcamy również do zgłaszania się nowych dilerów.  W pierwszej kolejności chcielibyśmy zadbać o dilerów i tym punktom pomóc w dorównaniu do poziomu  salonu w Toruniu.
G.C: Długa droga przed Państwem, ale należy życzyć Państwu żeby tak się stało.  Prawie 10 miesięcy roku 2011 za nami. Jaki to był rok dla Państwa?

T.A.:
Dla naszej firmy pomimo tego, że na rynku było tak jak było - to ten rok był całkiem dobry.
G.C: A jak wygląda eksport Państwa stolarki? Kilka lat temu zaczynaliście z niskiego poziomu a ile wynosi  procentowo w tej chwili?
T.A.:  Tutaj może wyjaśnię że jeszcze parę lat temu, eksportu nie mieliśmy prawie w ogóle a w tym momencie jest to poziom 15-20 %. Chcielibyśmy aby ten eksport był maksymalnie na poziomie 30-35% , gdyż eksport powyżej tej liczby może być ryzykowny.
G.C.: Czyli nadal to sprzedaż krajowa jest na Państwa celowniku i czy będziecie Państwo dokładać starań, żeby jeszcze lepiej tutaj zaistnieć?
T.A.:  Twierdzę,  że rynek polski chłonie bardzo dużą ilość okien - podobnie wypowiadają się znawcy branży, a my robimy wszystko aby ta ilość była jak największa w drewnie a nie w PVC - który dominuje na rynku.
G.C: Gratulujemy inwestycji, czyli  tego co tutaj widzimy - piękny i doskonale wyposażony salon sprzedaży.  Mamy nadzieję że coraz więcej salonów będzie reprezentować podobny poziom.

T.A.: Postaramy się sprostać wyzwaniu i dziękuję w imieniu firmy Pozbud

W nowym salonie sprzedaży w Toruniu, rozmawia  z nami Pan Leszek Szyplik - kierownik salonu.
Grzegorz Cendrowski : Proszę powiedzieć jakie są prognozy, ale wcześniej może kilka słów o swojej karierze, bo nie jest Pan nowicjuszem w branży stolarki? 
Leszek Szyplik: W branży pracuje już 16 rok więc nie jest dla mnie nowością, zwłaszcza jeśli chodzi o stolarkę drewnianą i drewniano- aluminiową. Co do prognoz to ze stolarką Pozbudu będziemy starali się wejść na rynek lokalny –  dotrzeć do różnych miejscowości  województwa kujawsko - pomorskiego. Nastawiamy się szczególnie na wymagającego klienta indywidualnego. Różne metody – jeden cel.
G.C.: A jak Pan widzi możliwość współpracy z architektami ? Bo Państwa stolarka przeznaczona jest dla segmentu premium, a więć wymaga dużej inwencji nie tylko klientów, ale również architektów.
L.S: Planujemy przeprowadzić kampanię wśród architektów z tego regionu, docierać do nich, z kilkoma już przeprowadziliśmy wstępne rozmowy.
To moim zdaniem bardzo droga, żeby właśnie w biurach architektonicznych prezentować produkty marki Pozbud czyli wysokiej klasy stolarkę.
G.C: A teraz  pytanie na temat kwestii, która dla jednych może być oczywista dla innych nie.
Jakie są zalety punktu fabrycznego nad dilerskim? Z całym szacunkiem oczywiście dla dilerów bo wiele dilerskich salonów stolarki reprezentuje wysoki poziom.

L.S: Klient przychodząc do takiego salonu ma świadomość, że kupuje bezpośrednio od producenta.
W salonie poza tym  można pokazać całą ofertę produktową. Pracownicy są odpowiednio i kompleksowo przeszkoleni ,mają doskonałą wiedzę na temat  produktów i potrzeb klienta . 
W salonie fabrycznym koncentrujemy się na produktach jednego konkretnego producenta, nie roz
drabniamy się. I tutaj jest główna przewaga.
G.C: Tak naprawdę to dotyczy wszystkich materiałów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem okien. Ale okno to system, który kończy się w momencie montażu  - odpowiedniego, dobrze wykonanego. Czy Państwo dysponujecie wysoko wykwalifikowanymi ekipami monterskimi ? Czy to są Państwa pracownicy czy ekipy pracujące dla Państwa?
L.S: Są to ekipy pracujące tylko dla nas, dla naszych Klientów. Nasi wykwalifikowani montażyści są specjalnie przeszkoleni  i  posiadają odpowiednią wiedzę zarówno na temat zwykłego jak i ciepłego montażu. Ponad to są certyfikowani i autoryzowani przez producenta.  Z takimi ekipami współpracujemy ale ciągle poszukujemy nowych.
G.C: Czego  klient może się spodziewać przychodząc do salonu sprzedaży stolarki Pozbud?
L.S:  Klient może się spodziewać wysokiej jakości i różnorodności produktów. Przychodząc do salonu może kupić stolarkę wewnętrzną, zewnętrzną, w niedługim czasie również podłogi . Obsługa kompleksowa – od doradztwa ,prezentacji produktu do jego montażu i oczywiście obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.
G.C: A czym wyróżniacie się na tle konkurencji ?

L.S: Mamy różnorodne produkty i bogatą ofertę,  fachowo doradzamy, nie zostawiamy klienta z problemami , które mogą się zdarzać.  Dbamy o to, żeby klient czuł się komfortowo i bezpiecznie – jak u siebie w domu.
G.C: Jesteśmy w ekskluzywnym salonie, jedynym takim w okolicy. Czy będzie to salon nie tylko dla Torunia, ale dla województwa?
L.S: Na początku koncentrujemy się na Toruniu i okolicach, ale mamy nadzieję na sprzedaż w całym województwie.
G.C: Życzę Państwu samych usatysfakcjono
wanych klientów, kupujących dobrą markową stolarkę.
L.S: Dziękuje bardzo, i zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego salonu w Toruniu przy ul.Studziennej 58.

A już teraz zapraszamy wszystkich czytelników z województwa kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie! Do wygrania luksusowe drzwi firmy Pozbud wraz z montażem!

http://www.infookno.pl/promocja_pozudtorun.html