Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Polska Stolarka broni się sama

 

  "Mało kto wie o polskich osiągnięciach na rynku okien i drzwi. - Powinniśmy być dumni choćby dlatego, że w minionym roku Ministerstwo Gospodarki uznało właśnie tę branżę za jedną z piętnastu najbardziej prorozwojowych i proeksportowych dziedzin, które zostaną dofinansowane specjalną pulą pieniędzy - podkreślił Grzegorz Cendrowski. 

Dla przeciętnej osoby różnice pomiędzy oknami różnych producentów nie są widoczne; dlatego przedsiębiorcy pracujący w tej branży postanowili stworzyć portal internetowy przyjazny konsumentom, który edukuje i inspiruje. - Rozpoczęłiśmy od stwierdzenia, że okno to okno, nie zapominając jednak o kwestiach oszczędności energii, designu, funkcjonalności, estetyki oraz prestiżu - wyjaśnił gość Pawła Sołtysa.

Cendrowski powiedział także, że produkowane dziś w Polsce okna nie tylko spełniają wszystkie rygorystyczne normy, lecz wręcz przekraczają je nawet o 50 procent.

Rocznie wytwarzamy około 13 milionów okien, z czego 55 procent przeznaczonych jest eksport. - Powodzenie zawdzięczamy determinacji i innowacyjności, które okazały się kluczowe, gdy po przełomie 89 roku rozpoczął się nowy etap w naszej branży - wyjaśnił Grzegorz Cendrowski.

Jego zdaniem kryzys finansowy nie zaszkodził rynkowi stolarskiemu w Polsce; zwiększył tylko wrażliwość producentów na kwestie poszukiwania i wykorzystywania nisz. - Nie obawiamy się konkurencji innych podmiotów za granicą - podsumował.

Audycji "Bardzo Ważny Projekt" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.45."

 

Źródło: http://www.polskieradio.pl/9/539/Artykul/398374,Polskie-okna-zalewaja-swiat