Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

PST ma dobre szyby

Dobre, markowe szyby są ciepłe i ekologiczne.


W naszym klimacie ochrona przed utratą ciepła odgrywa wielką rolę przez co najmniej 8 miesięcy w roku. Faktem jest, że ochrona przed słońcem też nie jest bez znaczenia, ale uciążliwość promieniowania słonecznego nie jest tak intensywna jak konieczność ochrony przed chłodem, a metody ograniczenia promieniowania słonecznego (cieplnego) są skuteczne.
„Ciepłe” okno to takie, które w sposób optymalny pozwala na ograniczenie strat energii (ogrzewanie i chłodzenie) w stosunku do istniejących proporcji jego zastosowania.
Czy zatem należy za wszelką cenę stosować super ciepłe okna w budynkach, które wymagają gruntownej termomodernizacji? Zdecydowanie nie, gdyż w ten sposób nie poprawimy bilansu energetycznego („zaoszczędzone” dzięki super oknom ciepło „ujdzie” inną drogą).

Naszym zdaniem jednym z najbardziej skutecznych i stosunkowo niedrogich rozwiązań polepszenia współczynnika przenikania Uw dla całego okna jest dobra markowa szyba termoizolacyjna. Ktoś zapyta: a rama, a uszczelki, a montaż? Wszystko to się liczy, ale my produkujemy szyby. Dobre i markowe szyby, na tym się znamy i to polecamy.

Co to jest dobra szyba? Jest to szyba, która gwarantuje stabilność parametrów, wykonana jest ze sprawdzonych komponentów, jest prawidłowo wypełniona stosownym gazem, posiada odpowiednią gwarancję i rękojmię od dobrego, znanego producenta. Tak jakość szyby jak i jej dostarczanie na czas są równoważne, nie wspominając o reklamacjach, które zdarzają się wszystkim, ale tylko niektórzy potrafią je rozwiązywać z korzyścią dla klienta (w tym wypadku producenta).

Dobra szyba termoizolacyjna to taka, która spełnia oczekiwania producenta i klienta, nikt inny jak klient ma prawo do wyboru czy chce kupić okno o normalnych parametrach termoizolacyjnych, dźwiękochronnych, czy antywłamaniowych, czy może jego potrzeby są znacznie większe i potrzebuje coś naprawdę dobrego.
Szyby zespolone o współczynniku =1.1 W/m2K, to standard od dobrych 10 lat, ktoś powie nic szczególnego, nieprawda, jeżeli weźmiemy pod uwagę kompleksowy aspekt jakości wykonania.
Coraz większym zainteresowaniem naszych klientów, cieszą się szyby dwukomorowe o współczynnikach przenikania  U, 0.7, 0.6, 0.5, 0.4 czy nawet 0.3 W/m2K!
Dążenie do doskonałości i pokazanie maksymalnych możliwości termoizolacji właśnie w szybach zainspirowało nas w końcu roku ubiegłego do wyprodukowania szyby PST Quatro Thermo o niesamowitym współczynniku 0.3 W/m2K (wypełnionie kryptonem i 3 tafle szkła termo), czyli pierwszej szyby trzykomorowej w Polsce. Z pewnością nie jest to szyba dla przeciętnego Kowalskiego, ale sam fakt możliwości wyprodukowania jej nie pozostawia wątpliwości o naszych możliwościach technicznych

Świat, w tym Europa i Polska, zmierza w kierunku znacznego ograniczenia emisji CO2, czy tego chcemy, czy nie, musimy się szybciej do tego dostosować, a okna produkowane dzisiaj w Polsce są niewystarczająco ciepłe. Trzeba to zmienić i jednym z najskuteczniejszych metod jest zastosowanie lepszych szyb termoizolacyjnych!
Prezes firmy PST, Pan Waldemar Kuczyński na pytanie o cel i sens takiego przedsięwzięcia, powiedział krótko:  - Dzisiaj trzeba robić to, co jeszcze wczoraj było niemożliwe, a jutro będzie konieczne -. Nic dodać, nić ująć.
Szyba dobra, ciepła szyba to gwarancja, że każde okno będzie energooszczędne lub, jeśli  ktoś woli – bardziej ekologiczne, gdyż znacznie przyczynia się do zmniejszenia emitowania CO2 do atmosfery, a ponieważ zużycie energii do ogrzania pomieszczenia, w którym jest ciepłe okno będzie znacznie mniejsze. Okno to nie wszystko, ktoś może powiedzieć, ale my powinniśmy zacząć od siebie, a ponieważ produkujemy szyby do okien i fasad, na ten temat możemy i musimy się wypowiadać.
Naszym zdaniem zastosowanie co najmniej szyby dwukomorowej polepsza termoizolacyjność okna o około 25%, warto sobie  to przeliczyć na mniejsze rachunki za ogrzewanie, nie wspominając o komforcie czyli co się opłaca najbardziej! Naprawdę warto o tym wiedzieć i pytać producentów okien o dobre szyby, szyby z firmy PST! 
Polskie Szyby Termoizolacyjne Sp. z o.o.
ul. Bohaterów Westerplatte 5
07-410 Ostrołęka
tel. 029 760-45-32 wew. 13
fax: 029 760 38 91           
e-mail: pst@pst.pl
 „Ekologiczne szyby z Ostrołęki”
Szyby do okien i fasad Quatro Thermo i PST Tercio Thermo