Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

O serwisie i montażu okien słów kilka - poznaj opinię eksperta!

Codziennie w naszym portalu mamy kontakt z ludźmi z całej Polski, którzy piszą lub dzwonią do nas i proszą o poradę przy doborze dobrej stolarki. Nasz portal czytają również fachowcy z branży i e-mail który otrzymaliśmy od jednego z nich z przyjemnością publikujemy. Ku przestrodze i po to aby nasi czytelnicy wiedzieli jak należy dbać o okna.

"Przeczytałem Państwa artykuł dotyczący montażu okien i chciałbym wyrazić swoje poparcie dla tego, co Państwo zawarli w tym artykule.
Na co dzień spotykamy się ze źle zamontowanymi oknami, klienci narzekają na przewiewy, trudności w zamykaniu/otwieraniu okien.  Niestety nie jest to jedyny problem ( mam na myśli wadliwy montaż).
Jako firma zajmująca się stricte serwisem i naprawami okien PVC nasi technicy codziennie mają do czynienia z oknami, które nie dość, że zostały źle zamontowane, to jeszcze dodatkowo producent okien wykonał za małe skrzydła w stosunku do ram okiennych. Praktyka niestety jest taka, że w czasie planowania produkcji często ustalana jest tzw. lista cięć w taki sposób, żeby zaoszczędzić maksymalnie dużo profila w „sztandze”, aby z odcinka 6 mb. udało się wykroić maksimum elementów, a odpad ma być jak najmniejszy. Często też człowiek wykonujący fizycznie cięcie profili nie do końca zdaje sobie sprawę z ważności i konieczności utrzymania określonych wymiarów elementów.
Efekt: prawie połowa skrzydeł okiennych nie ma właściwych wymiarów w stosunku do ramy okna!!!
Przykład z życia: dzisiaj w bloku w którym nasz technik robił serwis w pierwszym mieszkaniu na 10 skrzydeł okiennych tylko 2 miały właściwe wymiary! W dwóch kolejnych mieszkaniach sytuacja wygląda podobnie... A to tylko jeden blok.
Jako firma posiadająca autoryzacje większości uznanych producentów okuć okiennych stwierdzamy, że klienci nie są właściwie informowani nt. okien już na etapie wyboru stolarki i producenta. A 99,9 % naszych klientów dowiaduje się o konieczności dokonywania serwisu okuć dopiero w chwili powstania uszkodzenia! Żaden sprzedawca nie informuje o konieczności serwisowania okuć. Ludzie kupują okna i powierzają ich montaż kompletnie nieodpowiednim ekipom. Prawie 90% kłopotów z oknami wynika z błędów montażowych. Jeśli na jednym oknie stwierdzamy przekoszenie, brak pionu i poziomu to jak to okno ma funkcjonować przez 30 lat?!?!
Oferujemy np. usługę polegającą na sprawdzeniu okien, które są na gwarancji, aby w przypadku jakichś niedociągnięć klient mógł skorzystać gwarancji i mieć poprawnie wykonane i zamontowane okna. Niestety, w praktyce wygląda to tak, że klient uważa, że ma gwarancję 5, czasami 10 letnią i sądzi, że ta gwarancja zapewni mu poprawne funkcjonowanie okien(!). Tymczasem okazuje się, że zgodnie z zaleceniami producenta okuć, gwarancja 10 lat jest pod warunkiem dokonywania corocznego serwisu przez autoryzowaną firmę i brak tego serwisu powoduje utratę gwarancji, a gwarancja na montaż wynosi 12 m-cy,  później „martw się sam”; często gwarancja 10 lat dotyczy tylko i wyłącznie trwałości profila i koloru (a nie funkcjonowania okien)... Magia słowa „gwarancja” potrafi zauroczyć i pozbawić rozsądku prawie każdego... Wspólnie z firmą ROTO-FRANK toczymy od jakiegoś czasu „boje o uświadomienie” klientów/nabywców okien: czego mają oczekiwać i na co zwrócić uwagę.
Jeżeli prowadzicie Państwo akcję uświadamiania potencjalnych nabywców okien, to może mój mail pomoże Wam w uświadamianiu tychże (czego i Wam i nam życzę).
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów!
Jacek Nowicki"

www.naprawaokienpcv.pl