Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Nowość: elektryczny napęd do drzwi Roto E-Tec Door Drive
Podczas tegorocznych targów fensterbau / frontale w Norymberdze firma Roto zaprezentowała nowy elektryczny napęd do drzwi wejściowych Roto E-Tec Door Drive. Z pewnością zainteresuje on wszystkich pasjonatów zaawansowanych technologii, którzy stawiają na komfort i design.


Napęd Roto Door Drive, zintegrowany z zamkiem automatycznym Roto Eneo CC, pozwoli nam wejść do domu praktycznie nie dotykając drzwi. Jego działanie jest bardzo proste: najpierw zamek Eneo CC automatyczne odryglowuje drzwi – sterowany pilotem lub przez system kontroli dostępu: klawiaturą z kodem PIN, smartfonem przez system Bluetooth lub skaner linii papilarnych. Następnie napęd E-Tec Door Drive otwiera je przed nami w pełni automatycznie. Stanowi on dzięki temu inteligentną, wygodną alternatywę dla codziennego otwierania drzwi kluczem. Dzięki funkcjom Push 2 Open i Push 2 Close (popychamy lekko drzwi, a one się zamykają lub otwierają) elektryczny napęd Roto E-Tec Door Drive gwarantuje wygodną obsługę nowoczesnych domów i mieszkań bez barier. Rozwiązanie to można stosować do wszystkich dostępnych na rynku drzwi wejściowych z drewna i aluminium o maksymalnej masie skrzydła 120 kg. Cały mechanizm jest ukryty w skrzydle. Niewidoczny montaż sprawia, że drewniane i aluminiowe drzwi wejściowe zachowują swój nienaganny, piękny wygląd.
(Na zdjęciu obok - ukryte przewody w drzwiach automatycznych)
Obsługa drzwi z napędem elektrycznym Roto DoorDrive jest całkowicie bezpieczna. Napęd, wyposażony w zintegrowany system ochrony przed kolizją i przytrzaśnięciem po stronie zamka, nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych elementów zabezpieczeń (na przykład fotokomórek, czujników ruchu itp.). Niezawodne działanie potwierdza badanie na 200 000 cykli, które napęd Door Drive przeszedł pomyślnie wraz z zamkiem Eneo CC. Oprogramowanie napędu i zamka jest kompatybilne.
Nowoczesny napęd elektryczny przynosi wymierne korzyści również producentom drzwi. Umożliwia proste i płynne podłączenie różnych typów przewodów za pomocą nowej, przyłączanej, 8-wejściowej osłonie przewodu ze specjalną płytką główną.