Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

NAJLEPSZE OKNO NA ŚWIECIEKilka tygodni wstecz informowaliśmy Państwa o tajemniczym i rewolucyjnym oknie znanego producenta stolarki z szybą PSTQuatroThermo. Dzisiaj już wiemy więcej.
Okno WołominPrezentacja najcieplejszego okna na świecie w swojej kategorii (tradycyjna rama drewniana z szybą zespoloną) odbyła się na Targach Budma w Poznaniu na stoisku prestiżowego Związku Polskie Okna i Drzwi (tak producent szyby, jak i producent okna są członkami Związku). Zainteresowanie tym oknem było ogromne, a my sami, reprezentujący portal o oknach infookno.pl, chociaż widzieliśmy już wiele nowości na świecie i w Polsce, nie mogliśmy wyjść z podziwu.
Infookno.pl, jak przystało na dobrze poinformowany portal, dowiedziało się znacznie więcej detali o tym cudzie termoizolacji i, co nie mniej ważne, o kooperacji dwóch firm, która zaowocowała stworzeniem takiego okna. Współpraca dwóch firm, przecież to takie niepopularne, ale jak widać cuda się zdarzają, warto o tym pisać, warto o tym mówić, coś się zmienia.
Czy jesteście Państwo ciekawi, co kryje się za tymi tajemniczymi stwierdzeniami? Czy jesteście Państwo gotowi zaakceptować fakt wielkiego sukcesu w innowacji i produkcji znakomitych energooszczędnych okien w Polsce? Jeżeli gotowi jesteście Państwo na fakty, oto one:
Okno WołominNajcieplejsze okno na świecie zostało wyprodukowane przez znaną i renomowaną firmę Stolarka Wołomin, szyba natomiast przez równie znaną i cieszącą się bardzo dobrą opinią wśród producentów firmę: Polskie Szyby Termoizolacyjne z Ostrołęki.
Reasumując, to wyjątkowe okno powstało w Polsce, w Wołominie i Ostrołęce, ten przełomowy produkt do termomodernizacji domów i mieszkań, do domów energooszczędnych i nowoczesnych jest o 20% lepszy niż okna do domów pasywnych. Czy to już rewolucja czy tylko rewelacja? Tak czy owak, okno jest na miarę XXI wieku i ciągle rosnących potrzeb Klientów, tak w Polsce, jak i Europie. Potrzeb, a może konieczności? Poszanowanie energii to już nie jest moda, to potrzeba.
A teraz rzecz najważniejsza - parametry: wspomniane okno o wymiarach 150x150cm, jednoskrzydłowe, uchylno-rozwieralne, rama sosnowa, szyba z najnowszej generacji szkłem firmy Guardian, ciepła ramka
ang. warm edge, ramka dystansowa w szybie zespolonej wykonana z tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej charakteryzująca się wysokimi parametrami izolacyjności cieplnej.
(dokładnie 3 ramki i kilka tafli szkła (zastosowano szybę trzykomorową, pierwszą na świecie  z takim szkłem pod nazwą: PSTQuatroThermo, przestrzeń wypełniona kryptonem) uzyskało niewiarygodny współczynnik U=0.63 W/m2K, a szyba U=0.30 W/m2K! Wszystko potwierdzone badaniami w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.

Faktom nie da się zaprzeczyć (dokument załączony).
Pan Marcin Ligowski, Menadżer Produktu z firmy Stolarka Wołomin, zapytany o czas realizacji tego projektu wspomniał jedynie, że trwało to kilka miesięcy, wykonano wiele prób i odbyto wiele spotkań, tak ze swoimi pracownikami jak i kooperującą firmą PST z Ostrołęki. Brawo Panie Marcinie i tak trzymać!
ulotka ulotka

Prezes firmy PST, Pan Waldemar Kuczyński na pytanie o cel i sens takiego przedsięwzięcia, powiedział krótko:  - Dzisiaj trzeba robić to, co jeszcze wczoraj było niemożliwe, a jutro będzie konieczne -. Nic dodać, nić ująć.
Korzystając z okazji gościny na stoisku Polskie Okna i Drzwi spotkaliśmy obydwu Panów, reprezentantów firm Stolarka Wołomin i PST i w dobrych nastrojach życzyliśmy sobie udanego roku, gdzie Budma wyznacza nowy początek w termoizolacji z pewnością dla wielu firm, z wyżej wymienionymi na czele.
Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na kolejne rewelacje z rynku okien i drzwi, które chętnie opublikujemy. To nasz obowiązek i nasza misja. Infookno.pl, Wasz Partner w branży.

Z poważaniem,
www.infookno.pl  „Wszystko co musisz wiedzieć o oknach”

logo stolarka wołomin
Stolarka Wołomin S.A.
ul. Geodetów 2, 05-200 Wołomin
Tel. (022) 488 77 00 , Fax. (022) 488 76 02
e-mail: stolarka@stolarka.com.pl
Kontakt: Pan Marcin Ligowski
-----------------------------------------------
 
logo PST
Polskie Szyby Termoizolacyjne Sp. z o.o.
ul. Bohaterów Westerplatte 5, 07-410 Ostrołęka
tel. 029 760-45-32 wew. 13 , fax: 029 760 38 91
e-mail: pst@pst.pl
Kontakt: Pan Marek Kopka

Zobacz także załączony dokument z ITB